Ewangelia i rozważanie na sobotę, 13 marca

Łk 18,9-14 Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: «Dwóch ludzi […]

Łk 18,9-14
Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Bł. Józef Gerard OMI powiedział, że „świat należy do tego, kto bardziej pokocha”. Znów wszystko sprowadza się do miłości. Mam przede wszystkim koncentrować się na mojej relacji z Bogiem. Mam pozwolić Bogu zmieniać moje serce. On je przemienia na modlitwie, w sakramentach, ale przede wszystkim kształtuje je, kiedy otwieram się na Jego słowo… Żyjąc Ewangelią, kochając każdego, będę zmieniał ten świat i go zdobywał.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.