Ewangelia i rozważanie na niedzielę, 4 kwietnia

J 20,1-9 Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła […]

J 20,1-9
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Grób jest pusty! Chrystus zmartwychwstał!!! To naprawdę się stało! On pokonał śmierć! Pokonał też szatana i grzech! I chce także ciebie poprowadzić do zwycięstwa! Chce DZIŚ zmartwychwstać w twoim życiu. Stań więc prosto i podnieś głowę! „Panie, zmartwychwstań dziś w moim życiu. Zmartwychwstań w moim sercu. Pokonaj śmierć, grzech, strach. I daj mi nowe życie!”
Nie stój, biegnij! Jak Piotr i Jan. I szukaj Zmartwychwstałego Pana. Znajdziesz Go bliżej, niż ci się wydaje. On żyje w tobie i we wspólnocie Kościoła!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.