Ewangelia i rozważanie na poniedziałek, 12 kwietnia

J 3,1-8 Był wśród faryzeuszów pewien człowiek imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, […]

J 3,1-8
Był wśród faryzeuszów pewien człowiek imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z nim». W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego». Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić, będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?». Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».

Nikodem przychodzi do Jezusa w nocy, żeby z Nim porozmawiać.
Zrób dziś to samo. Znajdź chwilę na szczere spotkanie z Jezusem. Najlepiej nocą. Wyłącz światło, wyłącz telefon, żeby nic cię nie rozpraszało. Może zapal jakąś świeczkę… Usiądź wygodnie (!) i pogadaj z Jezusem o swoim dniu – o tym, co się wydarzyło: co cię ucieszyło, co zasmuciło albo zdenerwowało; o tym, czego nie rozumiesz, i o tym, co chciałbyś zmienić. Tak po prostu, bez uroczystych formułek. Może to będzie pierwsza od dawna twoja szczera rozmowa z Jezusem?

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE