Víctor Rocha / cathopic.com

Ewangelia i rozważanie na czwartek, 22 kwietnia

J 6,44-51 Jezus powiedział do ludu: «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; […]

J 6,44-51
Jezus powiedział do ludu: «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi spożywali mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».

Kto karmi się Ciałem Jezusa, nie umrze. Jego Ciało, które przyjmujemy pod postacią chleba, daje nam życie wieczne. Ale ono nie jest tylko pokarmem na wieczność. Ono podtrzymuje nas i daje siły także tu, na ziemi!
Pomyśl o tym przy najbliższej okazji, gdy będziesz przyjmować Ciało Chrystusa. Poproś Go wtedy, by dał ci siły na twoje codzienne zmagania o wierność Jemu i Ewangelii. By dał ci tę pewność, że cokolwiek dzieje się wokół, jakkolwiek trudno może czasem być, to jeśli Go spożywasz, nie umrzesz. Że tak jak manna Izraelitom, tak tobie Jego Ciało da siły, byś przeżył; da siły, byś kochał!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.