Ewangelia i rozważanie na niedzielę, 25 kwietnia

J 10,11-18 Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto […]

J 10,11-18
Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Dziś zapraszam cię, byś podczas modlitwy zaangażował swoją wyobraźnię! Zobacz siebie w scenie, o której mówi Jezus.
Stoisz w ciasnej, ciemnej, zamkniętej owczarni. Otwierają się drzwi i wybiegasz na zielone pastwisko. Piękny widok, wschodzące słońce, rosa przyczepiająca się do kopyt, dzikie góry i… Pasterz, dzięki któremu nic ci w tych dzikich stronach nie grozi, Pasterz, który cieszy się twoją radością, wolnością i szczęściem!
Co czujesz, kiedy myślisz o tej scenie? Co ona w tobie budzi? Czy widok Pasterza cię uspokaja?
Porozmawiaj o tym z Panem Bogiem!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.