Ewangelia i rozważanie na czwartek, 29 kwietnia

Mt 11,25-30 W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy […]

Mt 11,25-30
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Greckie słowo, przetłumaczone jako „prostaczkowie”, znaczy dosłownie „małe dzieci nieużywające jeszcze rozumu”. Inni ludzie poza tymi prostaczkami, ubogimi Jahwe – jak nazywa ich Biblia – nie uwierzyli, choć i im ukazał się Jezus. Jezus błogosławi dziś Ojca za to, że objawił się tym, którzy w całym swoim życiu ufali Bogu tak jak dziecko ufa rodzicowi, który tuli go w ramionach – tam czuje się bezpiecznie, tam nic mu nie grozi. Poproś dziś Pana Boga o takie doświadczenie bliskości, o taki spokój, i takie zaufanie do Niego. Przyjdź do Niego z tym, co cię przytłacza i męczy i wtul się w Jego ramiona. Przy Nim jesteś bezpieczny!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.