Ewangelia i rozważanie na piątek, 30 kwietnia

J 14,1-6 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! […]

J 14,1-6
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?». Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

Każdy człowiek zastanawia się, jaka DROGA prowadzi do szczęścia, co jest PRAWDĄ, a co fałszem, co zrobić by ŻYCIE było długie, szczęśliwe i miało sens.
A Jezus mówi: „Ja jestem DROGĄ” prowadzącą do szczęścia; „jestem PRAWDĄ”, bo moje słowa i obietnice są prawdziwe, bo chcę ci dać prawdziwe szczęście i prawdziwą miłość; „jestem ŻYCIEM”, bo daję ci pełnię życia, które się nie skończy, będzie szczęśliwe całą wieczność!
Zastanów się, czy – tak bardzo osobiście! – w Jezusie widzisz swoją DROGĘ do pełni szczęścia? Czy w Nim szukasz PRAWDY – o Bogu, świecie, sobie samym? I czy jest twoim ŻYCIEM – czy jest obecny w twojej codzienności?

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE