Ewangelia i rozważanie na niedzielę, 2 maja

J 15,1-8 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. […]

J 15,1-8
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Często patrzymy na słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii w sposób negatywny. Muszę zrobić to, tamto i jeszcze coś. Cała lista spraw, żebym nie został odcięty, wrzucony do ognia.
Wiesz co? To nieprawda! Jezus ci nie grozi, ale wspiera w ciągłym stawaniu się lepszym. Jego słowa są jak najbardziej pozytywne! Zostaliśmy wybrani, wybawieni i pobłogosławieni przez naszego Zbawiciela. Dzięki Jego miłości i przebaczeniu żyjemy w przyjaźni i nadziei na życie wieczne. To wspaniała perspektywa dla każdego i każdej z nas. Jedyne zadanie na dziś to wciąż starać się być blisko Niego. O tym jest dzisiejsza Ewangelia. Uśmiechnij się i podziękuj Jezusowi – On zawsze będzie cię kochać!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.