cathopic.com

Ewangelia i rozważanie na piątek, 7 maja

J 15,12-17 Jezus powiedział do swoich uczniów: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. […]

J 15,12-17
Jezus powiedział do swoich uczniów: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Jednym z większych problemów na drodze do bycia szczęśliwym jest to, że w siebie nie wierzymy. Nie wierzymy, że nam się uda, że ktoś pokłada w nas swoje nadzieje, że zdamy trudny egzamin czy zdobędziemy wymarzoną pracę. Nie wierzymy też w nasze zalety: że możemy coś dobrze zrobić, że możemy się komuś podobać czy że będziemy lubiani za to, kim tak naprawdę jesteśmy. Dzisiejsza wiadomość jest jasna: Jezus kocha nas takimi, jakimi jesteśmy! Dlatego mówi, że to On nas wybrał i przeznaczył do wspaniałych spraw. Jezus jednak posługuje się ludźmi! To przez twoje ręce może dziś sprawić, że ktoś inny uwierzy w siebie!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.