Ewangelia i rozważanie na sobotę, 8 maja

J 10,11-16 Jezus powiedział do faryzeuszów: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i […]

J 10,11-16
Jezus powiedział do faryzeuszów: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz».

Sprawa jest prosta: czasem jesteś owcą, a czasem pasterzem. Jak to możliwe? Jezus prowadzi cię swoją miłością i dobrocią każdego dnia. Gdy jesteś Mu oddany, stajesz się lepszy i jesteś blisko Niego. Jesteś Jego owcą.
Teraz uważaj:
Jesteś także pasterzem! Jak? Kiedy jesteś blisko Jezusa, nie tylko żyjesz w Jego miłości, ale też nią promieniejesz. Zaczynasz dawać innym to, co sam niedawno otrzymałeś!
Pamiętaj, dziś możesz sprawić, że ktoś zbliży się do Jezusa. I nie musisz przy tym wypowiadać ani jednego słowa. Powodzenia!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.