cathopic.com

Ewangelia i rozważanie na poniedziałek, 10 maja

J 15,26–16,4a Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od […]

J 15,26–16,4a
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

Czasem oceniasz innych z powodu ich czynów i słów. Czasami to inni oceniają ciebie za każde twoje słowo, gest i zachowanie. Czy to dla innych, czy samego siebie, bądź wyrozumiały! To jeszcze nie niebo. Jeszcze nie jesteśmy idealni. Masz prawo do pomyłki, tak jak i inni ludzie. W momencie trudności pamiętaj, że nie jesteś sam! Jest kogo prosić o pomoc. Powiedz Mu, o co chodzi.
Głowa do góry! To nie koniec świata.
Bądź blisko Jezusa. Na dziś wystarczy.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE