Ewangelia i rozważanie na środę, 12 maja

J 16,12-15 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy […]

J 16,12-15
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Nie wiem jak ty, ale ja bardzo się irytuję, gdy ktoś prowadzi w mojej obecności konwersację, a ja nie mam bladego pojęcia, o czym się rozmawia! Zazwyczaj nie jest to przyjemne doświadczenie, ale mogę do niego podejść na dwa sposoby: pierwszy to irytacja – trwanie w stanie zdenerwowania z powodu tego, że nie mogę powiedzieć nic więcej. Drugi to spokojne przyjęcie prawdy, że nie wiem wszystkiego i że to dobra okazja, żebym nauczył się czegoś nowego.
Widzisz różnicę? Pierwsza reakcja zniewala, a druga uwalnia – otwiera. Jasne, że to nie zawsze proste, ale dziś spróbuj uświadomić sobie tę prawdę: wiele zależy od ciebie! Moment, gdy czujesz się uwięziony, tylko z pozoru może być złym doświadczeniem.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE