Ewangelia i rozważanie na czwartek, 13 maja

J 16,16-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». […]

J 16,16-20
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?». Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?”. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».

Czas… To trudny temat. Zwłaszcza kiedy myślimy o odpowiedzi na nasze modlitwy. Te powinny się spełnić jak najszybciej. Co innego, jeśli chodzi o czas w codziennym życiu. Wtedy to my chcemy go mieć jak najwięcej. Egzamin? Lepiej o tydzień później. Sprzątanie domu? Nie w tę sobotę. Wizyta u dentysty? W przyszłym roku! Czujesz różnicę?
Dziś to ty możesz wyjść z inicjatywą. Odpowiedź na wątpliwości? Załatwienie trudnej sprawy? Dziś to ty możesz dać Mu czas: „Panie, wtedy, kiedy Ty chcesz!”.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.