Ewangelia i rozważanie na niedzielę, 16 maja

Mk 16,15-20 Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy […]

Mk 16,15-20
Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie». Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Chciałbym, żebyśmy pamiętali dzisiaj, przez cały dzień, o jednym szczególe z Ewangelii: Jezus ukazał się i posłał do pracy Jedenastu.
Odpowiedzią na wiele z naszych codziennych problemów i dylematów jest właśnie to jedno: wspólnota. Od razu zaznaczę, że żadna nie jest idealna! Nieważne która: rodzinna, parafialna czy sportowa, niniwowa czy KSM-owa, zakonna czy seminaryjna. Żadna z nich nie jest w stu procentach idealna. Ale to właśnie we wspólnocie zawsze odnajdziesz wsparcie, akceptację, zrozumienie i pocieszenie. A co najważniejsze – znajdziesz tam także żywego Jezusa.
Podziękuj Mu za swoją wspólnotę.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.