Ewangelia i rozważanie na niedzielę, 23 maja

J 15,26-27.16,12-15 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od […]

J 15,26-27.16,12-15
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Twoje trudności i nieciekawe doświadczenia niekoniecznie są porażkami z przeszłości. Wszystko to, czego jeszcze nie rozumiesz, a co nie zawsze było łatwe i przyjemne, może w jednej chwili zyskać nowe znaczenie. Na przykład gdy spotkasz osobę, która miała podobne doświadczenie.
Jeśli czegoś dzisiaj nie pojmujesz, to jeszcze nie koniec świata. Ciesz się z tego, gdzie znajdujesz się obecnie. Proś też Pana, aby dał ci światło do poznania kolejnego kroku.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE