6 czerwca| NINIWA Team

Rowerowa wyprawa przygotowawcza – dzień 3

Rowerzyści się rozkręcili - na tyle, że dętki zaczęły wybuchać :D Jak wyglądał dzień 3. wyprawy przygotowawczej?

Mokry początek trzech pięćdziesiątek

Rowerzystów obudził dźwięk deszczu silnie uderzający w płachty namiotów. Kilku spośród nas, którzy po raz pierwszy byli na wyprawie przygotowawczej wątpiło w wykonalność dalszej jazdy. Niekorzystne warunki pogodowe nie stanowiły jednak problemu dla doświadczonych członków ekipy, którzy po prostu robili to co rowerzyści rano robią zazwyczaj czyli jedli w namiotach swoje śniadania i szykowali się do odjazdu. Po pożegnaniu gospodarzy, wyjechaliśmy i wszystko wskazywało na to, że na dalszym etapie podróży pogoda będzie nam sprzyjać. Ale nic bardziej mylnego po niecałym kilometrze deszcz lunął. Rowerzyści roztropni mieli kurtki, rowerzyści nieroztropni nie. Pierwsze dystans kończymy w Toszku, gdzie odwiedzamy miejscowego proboszcza – znajomego z dawnych lat o. Tomka oraz… hodowcę m. in. kozy o imieniu Doris.

Wybuchowe popołudnie

Na końcu poprzedniego dystansu niektórzy przekonali się, że inna niż słoneczna pogoda jest także korzystna podczas jazdy rowerem. Nie mieliśmy jednak szans zbyt długo cieszyć się taką aurą ponieważ jak na złość zrobiło się słonecznie. Nagle kurtki deszczowe zamieniliśmy na krem do opalania. Podczas kolejnych dwóch dystansów w pełnym słońcu, z wieloma drobnymi zjazdami i podjazdami prześladował nas pech: najpierw gumę po raz kolejny złapał Michał, na kolejnym dystansie nastąpiła eksplozja dętki Łukasza. – To było jak wystrzał za moimi plecami – relacjonuje Tomek – nasz nowy „budzikowy”.

Dzień kończymy spokojnie w Bodzanowie koło Głuchołaz, przyjęci przez miejscowych Oblatów. Tutaj największym problemem okazuje się być zbyt duża ilość zapasów jedzenia oraz możliwości spędzenia czasu.

Bilans dnia:

  • dystans 149,4 km
  • średnia prędkość 22,8 km/h
  • 2 dętki, w tym jedna eksplodowała

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.