10 czerwca| Wiadomości

W centrum Nowego Jorku powstaje pierwsza w historii miasta wieczysta kaplica adoracji

- "Miasto, które nigdy nie śpi zasługuje na kaplicę, która nigdy nie będzie zamknięta" – takie hasło towarzyszy przygotowaniom w budowie kaplicy w sercu Manhattanu. Centralnym punktem obok monstrancji będzie obraz Jezusa Miłosiernego.

Pomysłodawcą kaplicy jest miejscowy kardynał Timothy Dolan, który doradził dominikanom, prowadzącym parafię św. Józefa w Greenwich Village, otwarcie kaplicy z wieczystą adoracją Najświętszego Sakramentu.

Duchowny wierzy, że wieczysta adoracja może pomóc w duchowej przemianie dzielnicy, a kaplica stanie się miejscem, w którym zawsze będzie można spotkać się z Jezusem.

„Jest o tyle ważne, że Manhattan to jeden z najgęściej zaludnionych i najbardziej wpływowych obszarów w Stanach Zjednoczonych. Potrzebuje on łask, które będą płynąć z tej kaplicy. Parafianie i studenci pobliskich uniwersytetów już są podekscytowani tym projektem” – przekonuje o. Endorf w wywiadzie dla agencji CNA.

Kaplica powstanie w stylu neoromańskim. W środku zastaniemy stalle dla chóru, dzięki czemu wierni będą mogli uczestniczyć w Liturgii Godzin sprawowanej przez dominikanów.

Otwarcie kaplicy przewiduje się na wiosnę przyszłego roku.

Żródło: kh/Vatican News/Stacja7

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.