11 czerwca| Wiadomości

Taizé potwierdza datę i miejsce spotkania młodych

Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Turynie we Włoszech na przełomie roku 2021/2022 – potwierdziła wspólnota Taizé. Szczegóły zostaną podane latem.

Początkowo spotkanie, które gromadzi wielu młodych katolików było planowane na przełom 2020 i 2021 roku, jednak z powodu pandemii zostało odwołane. To pierwsza taka sytuacja w ponad 40-letniej historii tej imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 1978 roku w Paryżu.

Organizatorzy grup młodzieżowych są proszeni o możliwie jak najszybsze zgłoszenie szacowanej liczby uczestników, co pomoże w przygotowaniach do spotkania, które według zapowiedzi powinno się odbyć w dniach 28 grudnia 2021 – 1 stycznia 2022 roku. Jeżeli sytuacja sanitarna pozwoli, młodzież będzie zakwaterowana w rodzinach, szkołach, oratoriach itp. Poranne modlitwy i spotkania odbywałyby się w parafiach, a popołudniowe warsztaty w różnych punktach Turynu. Południowe modlitwy odbywać się będą w kościołach w centrum miasta, zaś modlitwa wieczorna na terenach wystawowych Lingotto.

Niektóre z wydarzeń byłyby transmitowane w internecie, aby umożliwić udział w nich wszystkim tym, którzy nie będą mogli pojawić się w stolicy Piemontu.

Źródło: eKAI

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.