Rozważanie Ewangelii na piątek, 18 czerwca

Mt 6,19-23 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie […]

Mt 6,19-23
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!».

Jak jest u ciebie? Co nazywasz swoim skarbem? Ludzi, Boga, majątek, relacje, święty spokój? Wokół czego kręci się twoje życie? Co sprawia, że czujesz się spełniony, zadowolony, szczęśliwy? A może ciągle chodzisz sfrustrowany, nieusatysfakcjonowany, inni cię irytują? Gdzie szukać odpowiedzi na te pytania? Oczywiście w sercu. Nie czyimś. Twoim. Przyjrzyj się dzisiaj swojemu sercu. Jakie ono jest?

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.