Rozważanie Ewangelii na wtorek, 22 czerwca

Mt 7,6.12-14 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, […]

Mt 7,6.12-14
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!».

Chcesz osiągnąć życie wieczne? Szukaj bramy prowadzącej do niego. Ale nie wystarczy jakakolwiek brama, musisz znaleźć wąską, bo tylko przez nią można wejść do życia. Czy ja nie jestem minimalistą? Czy nie oczekuję, że wystarczy przestrzegać Prawa Bożego, by być świętym? Czy nie zadowala mnie absolutne minimum praktyk religijnych, które nie zaciąga na mnie grzechu? Czy nie chcę być po prostu zwykłym człowiekiem? Czy da się pogłębiać relację z Bogiem, robiąc minimum?

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.