24 listopada| Rozważania Ewangelii

Rozważania Ewangelii na środę, 24 listopada

Łk 21,12-19 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i […]

Łk 21,12-19
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Są momenty, kiedy jesteśmy bezradni, gdy ktoś podważa naszą uczciwość, dobroć, wiarę, niesłusznie oskarża. Nie da się tego uniknąć, ale jest rozwiązanie: możemy te chwile przeżywać z Jezusem, być tak blisko, tak żarliwie się modlić, by przetrwać tę próbę. Będę dziś prosił o to, bym przetrwał wszystkie próby, które mnie jeszcze czekają.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.