28 grudnia| Wspólnota

17. rocznica NINIWY!

Dziś NINIWA obchodzi swoje 17. urodziny! To okazja do świętowania i dziękowania.

Kolejny rok za nami. Trudny, ale też pełen dobra. Dziękujemy Panu Bogu, że nas prowadzi i że możemy brać udział w tworzeniu jego dzieła. Dziękujemy również za Was wszystkich, którzy jesteście z nami, bierzecie udział w życiu NINIWY, wspieracie Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży czy po prostu z nami sympatyzujecie. No i oczywiście dziękujemy Wam!

Najważniejszym punktem dzisiejszego świętowania będzie Msza święta w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, o godzinie 17.00. Po Mszy, wspólne kolędowanie.

Plan świętowania znajdziesz tutaj

Rok 2021

Jest za co dziękować. Rok nie był łatwy – do maja wszystkie spotkania nie mogły odbywać się fizycznie, spotykaliśmy się online. Zmieniliśmy plany wyprawy rowerowej – zamiast Nordkappu padło na Ukrainę. Pod dużym znakiem zapytania stał Festiwal Życia, na szczęście jednak udało się go bezpiecznie zorganizować pod koniec sierpnia. I całe szczęście, że tak się stało, bo festiwal był przegenialny! Na szczęście wakacje również przebiegły bez większych problemów – odbywały się dwie wyprawy – piesza do Gruzji i rowerowa na Ukrainę oraz szereg rekolekcji. W listopadzie w końcu udało się również spotkać fizycznie na Zjeździe NINIWY w Obrze.

Wiele wydarzyło się również w samym Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Pomimo niesprzyjających warunków na rynku udało się doprowadzić budowę kaplicy do stanu zamkniętego. Dużo jeszcze pracy zostało, ale sporo też jest już zrobione.

Rok 2022 już zapowiada się ciekawie. Dokładniejsze podsumowanie i zapowiedź przyszłego roku już za kilka dni na niniwa.pl.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.