30 grudnia| Wspólnota

Podsumowanie roku 2021 w NINIWIE

Rok 2021 za nami. Rok nie należący do najłatwiejszych, jednak bez wątpliwości można powiedzieć, że należący do dobrych.

Początek

Początek roku upłynął pod hasłem a literę „p”, którego już wszyscy mają dość. Nie mogliśmy się spotykać na wydarzeniach, co mogło, odbywało się przez internet. Musieliśmy odwołać wyprawę na Nordkapp i pod dużym znakiem zapytania stał Festiwal Życia. Nie było łatwo.

Wyprawy NINIWA Team

Nie brakło jednak determinacji. Zarówno organizatorów jak i uczestników. Podjęliśmy decyzję o zmianie kierunku wyprawy – padło na Ukrainę. NINIWA Team przyzwyczaiło nas do pokonywania granicy co 2 dni, tym razem jednak było inaczej, co nie znaczy, że gorzej. Piechurzy dzięki determinacji o. Dominika zrealizowali plany dotyczące Gruzji.

Festiwal Życia

Festiwal spędzał nam sen z powiek. W kwietniu zapadła decyzja, żeby organizować spotkanie w tradycyjnej formie, jednak nie w lipcu a na koniec sierpnia. Decyzja okazała się trafna, obostrzenia i stan epidemii to umożliwiły. Dopisaliście również Wy, uczestnicy i to pomimo pogody, które odbiegała on wymarzonego ideału. Był klimat, była otwartość i wielka dawka treści oraz zabawy. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji!

Obalckie Centrum Młodzieży

Po otwarciu obiektów takich jak nasze działo się sporo. Wszyscy próbowali nadrobić stracony czas, przez co mieliśmy pełne ręce roboty. Udało się również przeprowadzić serię rekolekcji wakacyjnych i mamy już nowe pomysły na przyszły rok.

Działo się też w samym ośrodku. Pomimo szalejącego rynku budowlanego, zgodnie z planem udało się postawić stan surowy zamknięty kaplicy Świętych Młodzianków. Już niedługo na stronie znajdziecie więcej informacji o tym przedsięwzięciu!

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez ten rok!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.