Rozpoczął się Festiwal Życia w Kokotku! „Ważne, kiedy my zrobimy pierwszy krok”

Rozbijanie namiotów, Msza i integracja - tak minął upalny poniedziałek, pierwszy dzień Festiwalu Życia!

Poniedziałek był pierwszym dniem Festiwalu Życia w Kokotku. Od rana na polu namiotowym rozkładali się uczestnicy – w większości młodzież ze Śląska, ale przyjechało też sporo osób z dalszych regionów Polski, a także z zagranicy.

Po południu wydarzenie oficjalnie rozpoczęła Msza św. z udziałem bp. Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego rady Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa młodzieży.

Zobacz również:

Taki był pierwszy dzień Festiwalu Życia!

W wygłoszonej homilii nawiązał do tematu pierwszego dnia festiwalu – Słucham – i historii Maryi, która w tym roku jest postacią przewodnią całego wydarzenia. Podzielił się też szczerym świadectwem swojej drogi do kapłaństwa, która naznaczona była ciągłym pytaniem i rozeznawaniem: „Ja?”.

Tak dziwnie Bóg nas prowadzi… Na nasze pytanie „Ja?” potrafi czasami bardzo długo zwlekać z pełną odpowiedzią. Ale ważne jest, kiedy my zrobimy pierwszy krok – mówił w homilii do młodzieży bp Suchodolski.

Zobacz również:

Startuje Festiwal Życia! Już od rana przyjeżdżacie do Kokotka

Początek festiwalu to również czas integracji – nawiązywania nowych znajomości, ale też odnawiania relacji stworzonych w poprzednich latach. Chodząc po polu festiwalowym widać wielu młodych ludzi, którzy rozpoznają się i serdecznie witają, jakby przez cały rok czekali na te spotkania.

A na zakończenie dnia przełamaniu ostatnich barier i wejściu w klimat festiwalu służyła impreza integracyjna, którą poprowadził DJ i wodzirej Tomek Cichy.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE