3 stycznia| Wiadomości

Do udziału w ŚDM zgłosiło się już ponad 300 tys. osób

Na wyjazd na tegoroczną edycję Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie zarejestrowało się już ponad 300 tys. osób z całego świata, poinformował odpowiedzialny za przygotowania do tego wydarzenia biskup pomocniczy Lizbony Américo Aguiar.

Portugalski duchowny uznał, że liczba ta jest znakiem dużego zainteresowania tym wydarzeniem, które odbędzie się w stołecznej aglomeracji od 1 do 6 sierpnia. – Ta liczba mówi nam, że mamy do czynienia z bardzo pozytywnym odbiorem tej imprezy wśród młodzieży na całym świecie – powiedział bp Aguiar.

Portugalski hierarcha wyraził przekonanie, że najbliższa edycja Światowych Dni Młodzieży może stać się jedną z największych pod względem liczby uczestników. Dodał, że masowych zapisów na udział w ŚDM należy spodziewać się jeszcze przed nadejściem okresu wielkanocnego.

3 powody, dla których warto pojechać rowerem do Lizbony

Wskazał, że niemal od początku przygotowań tegorocznej edycji imprezy pojawiały się „niespodzianki”. Zaliczył do nich konieczność przełożenia o jeden rok wydarzenia z powodu nadejścia pandemii koronawirusa. Kolejne niezapowiedziane zdarzenia, które nagle pojawiły się i towarzyszą przygotowaniom do ŚDM to wojna na Ukrainie, kryzys gospodarczy i nasilająca się inflacja. Zaznaczył, że zjawiska te mogą mieć negatywny wpływ na organizację Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

– Jeśli wojna będzie wciąż prowadzona oddziałując negatywnie na gospodarkę pewnym jest, że zajdzie potrzeba dostosowania się do tych wydarzeń – dodał bp Aguiar.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl