9 lutego| NINIWA Team

Górale pojadą rowerami na ŚDM w jedności z NINIWA Team

Łącznie pokonają 4 tys. km, przejadą przez siedem krajów, zatrzymają się m.in. w Fatimie i w Lourdes. Grupa górali dołączyła do akcji Together i wybiera się na rowerach do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży!

Ks. Marcin Napora z grupy rowerzystów przyznaje, że dla jego ekipy nie ma rzeczy niemożliwych, czego dowodem jest próba zrealizowania największej jak dotąd wyprawy, obejmującej swoim zasięgiem aż 7 krajów europejskich: Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Hiszpanię i Portugalię.

– Celem naszej wyprawy jest Lizbona, gdzie na początku sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Chcemy w tym spotkaniu z Ojcem Świętym uczestniczyć, by razem z rówieśnikami z całego świata budować swoją wiarę – mówi ks. Marcin.

Dla duchownego rowerowa podróż do Lizbony będzie czasem szczególnym:

– Akurat na te dwadzieścia parę dni trwania wyprawy przypadnie mój wakacyjny urlop. To będzie też podróż w głąb swojego wnętrza. Okazja do przemyślenia wielu spraw, podziękowania za 6 lat radosnego życia kapłańskiego – podkreśla ks. Marcin.

Bartłomiej Michulec, licealista z Jabłonki nie ukrywa, że były różne pomysły dotarcia do Lizbony:

– Poczynając od pomysłu, aby iść pieszo, poprzez pomysł z autostopem, po końcowy – dostania się tam na rowerze. Każdy z nich brzmiał jakoś abstrakcyjnie, aczkolwiek pomysł z rowerem zaczęliśmy mocniej rozpatrywać. Stworzyliśmy nawet mapkę z orientacyjnymi punktami postoju – opowiada Bartek.

Podczas pierwszego etapu pokonają blisko 1300 km, dotrą m.in. do Paryża. Następnie będą przemieszczać się w stronę Hiszpanii, gdzie w trzynastym dniu zatrzymają się w San Sebastian. Ostatni, trzeci etap będzie wiódł przez Kraj Słońca aż rowerzyści dotrą do celu, czyli do stolicy Portugalii. Średnio miłośnicy jazdy na dwóch kółkach pokonają codziennie 172 km.

Powstała nawet specjalna strona internetowa, na której można zapoznać się z wszelkimi szczegółami planowej wyprawy. Trwa też tam odliczanie do ŚDM w Lizbonie w 2023 r.

– Już teraz przygotowujemy się do wyjazdu poprzez mniejsze i większe wyprawy rowerowe oraz prowadzenie trybu życia skupionego wokół aktywności fizycznej. Oczywiście jest też wiele obaw, ale mamy nadzieję, że poprzez nasze dobre przygotowanie fizyczne organizacyjne poradzimy sobie z każdym problemem – uważa Marcin Kidoń, maturzysta z Technikum Ekonomicznego w Nowym Targu.

Grupa dołączyła do akcji Together i pojedzie rowerami na ŚDM we wspólnej intencji z NINIWA Team!

Ty też możesz zorganizować własną wyprawę – do Lizbony, Mongolii, na wyspę Pitt (prawdopodobnie najbardziej oddalony od Kokotka skrawek lądu) albo… gdziekolwiek zechcesz. Możesz pójść pieszo, pojechać rowerem, polecieć motolotnią albo… dotrzeć tam jakkolwiek zechcesz!

Poznaj szczegóły akcji Together i wypraw NINIWA Team 2023:

Ekspedycja WE, czyli wyprawy NINIWA Team 2023! Poznaj logo, intencję i patrona

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl