25 lutego| NINIWA Team

13 kwietnia rusza wyprawa przygotowawcza NINIWA Team. Cel to… Lizbona!

Czy rowerzyści już na pierwszej wyprawie przygotowawczej dojadą do Lizbony? Jak to możliwe?

To nie żarty, wszak 13 kwietnia to nie 1 kwietnia, więc wszystko na poważnie! Na pierwszej wyprawie przygotowawczej NINIWA Team przed podróżą do Lizbony rowerzyści pojadą do… Lizbony.

Jak podaje niezawodna Wikipedia, w XIX był tam folwark, następnie osada, a w czasach PRL istniał tam pegieer, czyli osławione Państwowe Gospodarstwo Rolne. Stały tam również zabytkowe pofolwarczne stodoły, ale w latach 2002–2003 zostały zdewastowane przez nieznanych sprawców, prawdopodobnie celem pozyskania drewna na opał. Więc już nie stoją, poszły z dymem.

Jak pewnie zdążyliście się już domyśleć, chodzi o osadę położoną w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w gminie Obrzycko. Tak, właśnie o tę Lizbonę chodzi. Oddalona od Kokotka o niecałe 330 km, to ona będzie celem rowerzystów na pierwszej wyprawie przygotowawczej przed lipcową wyprawą do właściwej Lizbony, stolicy Portugalii.

W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA rowerzyści meldują się już w środę wieczorem, 12 kwietnia, by kolejnego poranka wyruszyć w drogę. Wyprawa potrwa do niedzieli, zakończenie 16 kwietnia około 15:00 w Kokotku.

Dowiedz się więcej o tegorocznych wyprawach NINIWA Team:

Ekspedycja WE, czyli wyprawy NINIWA Team 2023! Poznaj logo, intencję i patrona

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl