21 czerwca| Wiadomości

Nawet 40 stopni gorączki, ale tylko w dni szkolne? To prawdziwa choroba

U 13-latki z Wenecji zdiagnozowano fobię szkolną. Dziewczyna, która w każdy dzień nauki budzi się z wysoką gorączką sięgającą nawet 40 stopni, od dwóch lat nie chodzi do szkoły. Przyczyną lęku może być nękanie ze strony rówieśników, jakiego wcześniej doświadczyła.

Nietypowy przypadek opisał lokalny włoski dziennik „Il Gazzettino”. Zdaniem neuropsychiatry z Padwy, która zdiagnozowała uczennicę, objawy wskazują na odmianę lęku społecznego, jaki dotyka nastolatków.

Źródłem fobii szkolnej jest prawdopodobnie nękanie ze strony rówieśników, jakiego dziewczyna doświadczyła w poprzedniej szkole, a które powtarzało się nawet po zmianie placówki. Uczennica codziennie budzi się z wysoką gorączką – za wyjątkiem weekendów i dni wolnych od szkoły.

Nastolatka otrzymała zaświadczenie lekarskie potwierdzające jej chorobę i ma prawo do pomocy ze strony pedagoga i nauczyciela. Specjalnie dla niej miejscowy oddział służby zdrowia opracował indywidualną metodę terapii, jednak rodzina jeszcze jej nie zaaprobowała.

Na szczęście wakacje zaczynają się już za kilka dni. Zobacz nasze propozycje aktywnych rekolekcji i wpadaj do Kokotka!

Wakacje z NINIWĄ. Módl się i pracuj, tańcz z różańcem albo… spływaj

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl