29 czerwca| OCM NINIWA

Praca wre. Festiwal Życia wykuwa się w Kuźni Charakteru

W Kokotku wyrosła już wielka scena, a w pracach przy przygotowaniu terenu Festiwalu Życia pomagają uczestnicy pierwszych wakacyjnych rekolekcji NINIWY.

Módl się w kaplicy Świętych Młodzianków i pracuj na terenie Festiwalu Życia – w skrócie tak przebiegają rekolekcje Kuźnia Charakteru, które przez cały pierwszy tydzień wakacji trwają w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA.

Ośmiu uczestników różnych części Śląska pomaga w porządkowaniu terenu, montażu sceny czy sprzątaniu sklepiku festiwalowego.

Jak patrzymy na nasz charakter, jak patrzymy na nasze słabości – a w szczególności na nasze wady – albo mamy jakieś zalety, które chcemy rozpędzić, żeby były jeszcze większe, to musimy się zgodzić, że jest to pewien proces. To nie stanie się z dnia na dzień, to się nie stanie jutro, prawdopodobnie nie zaraz po tych rekolekcjach. Potrzeba o wiele więcej czasu – mówił w jednej z homilii do uczestników Kuźni Charakteru o. Patryk Osadnik OMI, który prowadzi rekolekcje.

Kuźnia Charakteru i przygotowania do Festiwalu Życia [ZDJĘCIA]

Podobnie jak żelazo, które wkładamy do pieca i rozgrzewamy, by następnie je walcować, kuć, obrabiać, tak ta Kuźnia Charakteru jest momentem, który uplastycznia nas jak metal pod wpływem ciepła i dodaje sił do pracy nad sobą i swoim charakterem – dodał oblat, który sam również pracował przy montażu sceny.

Festiwal Życia w Kokotku startuje już 3 lipca! Przeczytaj więcej w poprzednim wpisie:

Już tylko tydzień do Festiwalu Życia! Zobacz, jak wygląda festiwalowe pole

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl