Czy w Kościele można jeszcze spotkać młodych, radosnych ludzi? Na Festiwalu Życia spowiadają się nawet na koncercie rockowym!

– Młodzi potrzebują wsparcia w wierze nie tylko ze strony księży, lecz także rówieśników. Bardzo potrzebujemy takich spotkań, żeby umacniać się w wierze – mówi o Festiwalu Życia o. Benoȋt Azameti, misjonarz z Togo i „najradośniejszy ksiądz na TikToku”.

Rano konferencja Basi Turek, która podzieliła się świadectwem Bożej interwencji, jakiej wielokrotnie, realnie doświadczyła i mimo niepełnosprawności czerpie z życia pełnymi garściami, po południu ciąg dalszy warsztatów i nabożeństwo nad stawem Posmyk z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a wieczorem Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego z archidiecezji częstochowskiej oraz mocny koncert 2Tm2,3 przy grzmotach nie tylko basu i bębnów, lecz także przechodzących w okolicy intensywnych burzy – tak wyglądał trzeci dzień Festiwalu Życia w Kokotku.

A pod koniec dnia pojawiła się jeszcze zupełnie niespodziewana informacja dotycząca sobotnich koncertów!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NINIWA (@niniwa_omi)

Czy można jeszcze spotkać młody, radosny Kościół?

Przez wszystkie dni Festiwalu Życia – w dzień i w nocy – w kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, a księża w różnych miejscach na terenie imprezy czekają na chętnych do spowiedzi. Na młodych ludzi rozmawiających z kapłanami można natknąć się na przydrożnym krawężniku, między drzewami w lesie, a nawet w sąsiedztwie ogłuszającego koncertu.

Ojciec Benoȋt Azameti to pochodzący z Togo misjonarz kombonianin, obecnie zajmuje się animacją powołaniową i misyjną z młodymi w Warszawie. Ci, którzy mieli okazję posłuchać go chociażby na TikToku – gdzie jego filmiki osiągają dziesiątki, a nawet setki tysięcy wyświetleń – zgodnie uznają, że prawdopodobnie jest najradośniejszym księdzem w Polsce. W swoich wypowiedziach wielokrotnie przyznaje, że przytłacza go widok smutnych i przygnębionych ludzi w kościele. Czy na Festiwalu Życia zobaczył wreszcie radosnych i wierzących młodych ludzi?

Tutaj, na Festiwalu Życia w Kokotku, jest naprawdę dużo radości! Można doświadczać młodego i radosnego Kościoła. Bardzo potrzebujemy takich spotkań, żeby umacniać się w wierze. Być może jest tu ktoś trochę słabszy w wierze. Takie spotkanie z Bogiem i innymi młodymi, którzy wierzą w tego samego Boga, daje moc! Widzimy, jak ludzie się cieszą, dzielą doświadczeniami, razem tańczą i uwielbiają Boga. Jest świetnie! – wykrzykuje o. Benoȋt.

Festiwal Życia 2023 – dzień 3 [ZDJĘCIA]

Młodzi potrzebują wsparcia w wierze

Misjonarz z Togo dołączył do jednej z kilkudziesięciu grup dzielenia, jakie codziennie przed południem spotykają się w różnych zakątkach na terenie festiwalu. W kameralnym, kilku- czy kilkunastoosobowym gronie młodzi wraz z księżmi i siostrami zakonnymi rozmawiają, rozważają duchowe treści opracowane na Festiwal Życia oraz wymieniają się swoimi spostrzeżeniami.

Widzę, że młodzi potrzebują wsparcia w wierze nie tylko ze strony księży, lecz także rówieśników. Bardzo ważne jest świadectwo wiary i doświadczenie wspólnoty Kościoła. Nie tylko ja sam wierzę w Boga i mam z Nim relację. My wierzymy, my mamy relację z Bogiem! Dziś rozmawialiśmy o tym, że „pustynia” jest częścią naszego życia. A inni ludzie pomogą nam przeżyć te trudniejsze momenty i problemy – przekonuje kapłan.

Ojciec Benoȋt zauważa, że młodzi katolicy nieraz spotykają się ze strony swoich równieśników z niezrozumieniem i osamotnieniem w wyznawaniu wiary. Aby po festiwalu – wracając do swoich środowisk – nie stracić tej energii, zaprasza by na co dzień byli świadkami tego, czego doświadczyli na Festiwalu Życia.

W czwartek na festiwalowiczów czeka ekstremalna przeprawa, a w sobotę…

Gościem porannej konferencji w czwartek będzie Marcin Zieliński – znany ewangelizator, charyzmatyk, lider wspólnoty Głos Pana i autor publikacji o tematyce chrześcijańskiej.

Po południu ekstremalny i widowiskowy Bieg Festiwalowicza! Kilkaset osób wystartuje z molo przy stawie Posmyk, żeby – przedzierając się przez wodę, błoto, piasek i las – zmierzyć się nie tylko z fizycznymi przeszkodami na trasie, ale przede wszystkim z własnymi słabościami.

Wieczorną Mszę św. odprawi bp Sławomir Oder, nowy ordynariusz diecezji gliwickiej, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.

A w sobotę – niespodzianka! O 16.00 – jeszcze przed koncertami Darii i Tribbsa – na Festiwalu Życia wystąpi Arka Noego! Tego nie było w żadnych planach organizatorów, informacja została zupełnie nieoczekiwanie ogłoszona tuż przed środowym koncertem 2Tm2,3. W tym przypadku udział we wszystkich trzech koncertach tego dnia będzie możliwy z wejściówką wieczorną.

Wszystkie szczegóły oraz program dostępne na stronie: www.festiwalzycia.pl. Bilety jednodniowe, wejściówki na wydarzenia wieczorne oraz karnety weekendowe wciąż w sprzedaży online oraz stacjonarnie przy wejściu na teren imprezy. Na Msze oraz wydarzenia o charakterze modlitewnym nie obowiązują wejściówki – wstęp wolny.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl