Leciały 40 godzin z Australii do Kokotka, żeby zobaczyć wiarę młodych ludzi na Festiwalu Życia

Arka Noego, Daria Marx i Tribbs – koncertowa sobota była najbardziej intensywnym i emocjonującym dniem Festiwalu Życia. Aż w parkiecie zostały dziury…

Na porannej konferencji swoje świadectwo wygłosiła Monika Hoffman-Piszora, żona i matka piątki dzieci, w tym dwójki z zespołem Downa, a przy tym popularna instagramerka, znana szerzej jako @monika_i_dzieciaki_cudaki. To było długo wyczekiwane wystąpienie, bowiem prelegentka miała być gościem już ubiegłorocznego Festiwalu Życia, ale dzień wcześniej… zaczęła rodzić. Tym razem dotarła już do Kokotka, żeby opowiedzieć o swoim nawróceniu i cudach, jakie dokonywały się i wciąż dokonują w jej życiu.

Pewnej sylwestrowej nocy stanęłam przed drzwiami kościoła i zamiast bawić się na imprezie, płakałam, że chcę wejść do środka, że potrzebuję nie wiem czego, ale że tak dłużej nie może być. To się wydarzyło dopiero dziewięć lat temu, ale to wydarzenie całkowicie zmieniło moje życie i wiem, że gdyby nie ono, to nie byłam tu, gdzie jestem, i tym, kim jestem – wspominała.

Po tym wydarzeniu wstąpiła nawet do zamkniętego zakonu, który jednak opuściła, by ostatecznie poślubić męża i – choć lekarze nie dawali jej na to szans – zostać matką. Teraz swoje rodzinne perypetie relacjonuje na Instagramie dla ponad 320 tysięcy obserwujących i udowadnia, że życie rodziny wielodzietnej oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami może być piękne, a przy tym nie zamyka na realizowanie się w życiu osobistym i w biznesie.

Festiwal Życia 2023 – dzień 6 [ZDJĘCIA]

Tribbs zremiksował katolickie przeboje, młodzież (dosłownie!) rozniosła parkiet!

Koncertowy wieczór rozpoczął występ Arki Noego, który jeszcze kilka dni temu w ogóle nie był w planie i został spontanicznie zapowiedziany na środowym koncercie 2Tm2,3. Po dziecięcej kapeli zaśpiewała Daria Marx, ale naprawdę gorąco zrobiło się, gdy na scenę wyszedł Tribbs – producent muzyczny, DJ i kompozytor, który w Polsce wybił się dzięki zyskującym miliony odtworzeń coverom przebojów Budki Suflera czy Krzysztofa Krawczyka, a ostatnio stał się niespodziewaną gwiazdą Eurowizji, lecz nie jako wykonawca, a autor utworu dla reprezentanta Szwajcarii.

Na Festiwalu Życia Tribbs nie tylko przyznał, że u progu swojej kariery grał na basie muzykę gospel i komponował utwory dla Małego TGD, ale też zaskoczył uczestników imprezy zremiksowanymi wersjami takich religijnych przebojów jak „Taki duży, taki mały”, „Oceany”, „Góry do góry” czy „Nasz Bóg”. I chyba sam nie spodziewał się aż tak żywiołowej reakcji publiczności, pod którą w pewnym momencie aż zarwał się parkiet. A kiedy po koncercie rozdawał autografy, razem z młodymi śpiewał „Barkę”, którą ktoś z tłumu zaintonował o 21:37.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NINIWA (@niniwa_omi)

Przejechały pół świata, żeby doświadczyć młodego, żywego Kościoła

Adriana Dubert, Polka od kilkunastu lat mieszkająca w Perth w zachodniej Australii, o Festiwalu Życia dowiedziała się z internetu. Postanowiła wraz z trzema córkami przylecieć dosłownie z drugiego końca świata, żeby pokazać im młody, żywy Kościół. Podróż przez Singapur i Berlin zajęła im ponad 40 godzin. Z Australii wyruszyły w środę, do Kokotka dotarły w piątek wieczorem. Przyjechały prosto z lotniska, a namiot i śpiwory już kilka tygodni wcześniej zamówiły na adres organizatorów.

Było warto! – niemal wykrzykiwały chórem po koncercie Tribbsa. – Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, żywy Kościół. To coś niesamowitego zobaczyć tyle młodych osób rozmodlonych i wielbiących Boga. A takiej imprezy zupełnie się nie spodziewałyśmy! Przyjechałyśmy tylko na trzy dni, ale każdy z nich jest zupełnie inny. Na pewno wyjedziemy stąd bardzo napełnione Duchem Świętym. Już teraz planujemy przyjechać tu za rok – zapowiadają.

Festiwal Życia dobiega końca

Sobota była przedostatnim pełnym dniem trwającego od poniedziałku Festiwalu Życia w Kokotku. Dziś, w niedzielę, tygodniową imprezę kończy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Adriana Galbasa.

Za rok Festiwal Życia odbędzie się od 8 do 14 lipca. Aktualności dotyczące wydarzenia można na bieżąco śledzić na stronie www.festiwalzycia.pl oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, TikToku i Youtubie.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl