10 grudnia| Wiadomości

W Brazylii powstał nowy posąg Chrystusa Opiekuna. Jest ogromny

W Brazylii powstał nowy posąg dedykowany Zbawicielowi świata. Jest nim pomnik Chrystusa Opiekuna zbudowany na wzgórzu w pobliżu miasta Encantado w stanie Rio Grande do Sul. Pod względem wielkości jest to trzeci w świecie posąg Chrystusa.

Encantado – co znaczy oczarowany – to, nazwa ponad 20-tysięcznego miasta położonego w dolinie Taquari i oddalonego od stolicy stanu Porto Alegre o blisko 150 km. Mieszka tam wielu potomków włoskich imigrantów.

Postawienie pomnika Chrystusa Opiekuna to inicjatywa miejscowej wspólnoty katolickiej, która rozpoczęła realizację swoich pragnień w 2019 roku. Niestety czas pandemii wstrzymał realizację podjętych zamierzeń. Z ustaniem restrykcji sanitarnych z powodu koronawirusa podjęto budowę. Wykonanie dzieła podjął się Markus Moura artysta rzeźbiarz pochodzący z północnowschodniego stanu Ceará.

Posąg Chrystusa Opiekuna ma 43 metry wysokości wliczając cokół, na którym postawiono dzieło o charakterze religijnym a rozpiętość ramion wynosi 36 metrów. Pomnik podziwiało już ponad 50 tys. osób, a wśród nich turyści z 21 krajów, którzy przybyli do miasteczka by poznać z bliska to dzieło zwracające uwagę swoją wielkością i imponującym pięknem sakralnym.

Brazylia: inauguracja 50-metrowej statuy Matki Bożej w Aparecidzie

Na uwagę odwiedzających zwraca uwagę duże serce Chrystusa, do którego można dotrzeć windą ustawioną wewnątrz figury. Z serca Chrystusa – chronionego grubym szkłem – rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę, w której znajduje się miasto Encantado.

Nocą serce Chrystusa jest podświetlone w czerwonym kolorze i jest widoczne nawet z dużej odległości.

Źródło: Vatican News

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl