Po Prostu Rekolekcje. Młodzi szukają sensu życia w Kokotku
W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku przez cały tydzień trwa zimowa edycja Po Prostu Rekolekcji. Jak przeżywają je uczestnicy?
Celem spotkania jest pomoc młodym w odkryciu sensu życia, wyznaczeniu jego celu oraz dobraniu środków prowadzących do jego realizacji. Jak wyjaśnia o. Jan Wlazły, program rekolekcji został rozłożony na kolejne dni i prowadzi uczestników przez najważniejsze wymiary życia duchowego.
– Chcemy zwrócić młodych uwagę na to, żeby popatrzyli sobie na cel swojego życia i spróbowali do realizacji tego celu dobrać najlepsze możliwe środki – podkreśla misjonarz oblat.
Pierwszy dzień poświęcono tematowi „Planu na życie”. We wtorek uczestnicy skupiali się na budowaniu relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Trzeci dzień dotyczył Eucharystii, która – jak przypomina o. Wlazły – dla Carla Acutisa była „autostradą do nieba”. W programie znalazły się także konferencje o spowiedzi oraz o trudnościach, cierpieniu i chorobie. Całość zakończy modlitwa uwielbienia z możliwością osobistego wyboru Jezusa jako Zbawiciela.
Uczestnicy podkreślają atmosferę wyciszenia i wspólnoty.
– Te rekolekcje bardzo mi się podobają, bo możemy doznać wewnętrznego spokoju. Przyszliśmy tutaj, żeby określić nasze cele, żeby były zgodne z wolą Boga, ale nie jesteśmy w tym sami – jest świetna młodzież i dużo wspólnego czasu – mówi Bartek, który w Kokotku jest po raz pierwszy.
Podobne doświadczenie ma Maks, odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Zwraca on uwagę na inspirującą postać młodego świętego:
Postać Karla Acutisa daje do myślenia, a wypowiedzi księży zmuszają do refleksji i ukierunkowują nasze myślenie. Bardzo dobrze się tu czuję.
Agnieszka z Opola podkreśla natomiast swobodną atmosferę spotkań i wsparcie wspólnoty:
Rozmawialiśmy o naszych celach. Na mszach jest bardzo komfortowo, ludzie są super i czuć w nich wsparcie.
Po Prostu Rekolekcje w Kokotku są dla młodych czasem zatrzymania, refleksji nad przyszłością i pogłębienia relacji z Bogiem. Program, inspirowany świadectwem świętych, prowadzi uczestników przez konkretne etapy życia duchowego, pomagając im szukać odpowiedzi na pytania o sens, cel i codzienne wybory.
Kolejna edycja „Po Prostu Rekolekcji” planowana jest od 24 do 29 sierpnia. Zapisy na pozostałe rekolekcje wakacyjne oraz inne wydarzenia NINIWY znajdziesz TUTAJ.
oblaci.pl, red.










