4 marca| Wiadomości

Biało-czerwony sportowy weekend!

Wygrana Polaków na Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich okazała się zaledwie pięknym preludium do wspaniałego weekendu dla wszystkich polskich kibiców. […]

W Glasgow odbywały się halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polacy zdominowali imprezę, zgarniając siedem medali i wygrywając tym samym klasyfikację medalową. Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (4 złote – 6 srebrnych – 2 brązowe), a trzecie Hiszpania (3-2-1).

Polacy zdobyli łącznie siedem medali – 5 złotych (Michał Haratyk – pchnięcie kulą; Paweł Wojciechowski – skok o tyczce; Ewa Swoboda – bieg na 60 metrów; Marcin Lewandowski – bieg na 1500 m; sztafeta kobieca 4×400 metrów w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) i 2 srebrne (Sofia Ennaoui – bieg na 1500 m, Piotr Lisek – skok o tyczce). Polacy obronili zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw sprzed dwóch lat. Wówczas, w Belgradzie, zdobyli 12 krążków, w tym siedem złotych.

Wspaniałym Biało-czerwonym gratulujemy i serdecznie dziękujemy za emocje!