29 grudnia| Wspólnota

Podsumowanie roku 2018 wspólnoty NINIWA

2018 rok już prawie za nami, a dodatkowo dzisiaj przypada 14. rocznica powstania NINIWY. Co wydarzyło się przez miniony rok? […]

2018 rok już prawie za nami, a dodatkowo dzisiaj przypada 14. rocznica powstania NINIWY. Co wydarzyło się przez miniony rok?

W maju wspólnie przeżyliśmy Zjazd NINIWY w Lublinie. Był to pierwszy zjazd zorganizowany w tym miejscu. Wiekowe piękne miasto, KUL i Majdanek stworzyły klimat, w którym Zjazd NINIWY udał się naprawdę dobrze. Na potwierdzenie tych słów, kto był na zjeździe może przywołać wspomnienia z dzielenia się – świadectwa były naprawdę mocne. Wszystko dzięki pracy o. Tomasza Galego OMI, a także innych oblatów, oblatek i młodych.

W lipcu, przeżyliśmy Festiwal Życia po raz pierwszy w naszym Oblakim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Jak dobrze pamiętamy jako gwiazdy i prelegenci wystąpili TGD, Luxtorpeda, Ania Golędzinowska, Jasiek Mela i inni. Nie sposób też nie wspomnieć o niezwykłej sytuacji, która zaszła. Pomimo swoich licznych obowiązków przez niemalże cały tydzień byli z nami superior generalny o. Louis Lougen OMI i prowincjał o. Paweł Zając OMI. Oprócz nich również wielu oblatów, nie pracujących z młodzieżą na co dzień. Dziękujemy za obecność!

W listopadzie spotkaliśmy się po raz trzeci na Zjeździe NINIWY w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu o. Jana Wlazłego OMI z lokalną wspólnotą do Poznania zjechało się aż 300 Niniwitów, w tym dwie nowe wspólnoty z Laskowic i Zahutynia.

O te wydarzenia oraz całość Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA przez cały rok troszczyli się nasi młodzieżowcy oo. Tomasz Maniura OMI i Dominik Ochlak OMI. Dziękujemy!

Przez cały rok miały również miejsca inne spotkania i rekolekcje w różnych oblackich parafiach i w Kokotku.

Rok jednak się jeszcze nie skończył. Mało Ci wydarzeń? Już za 3 dni bawimy się na sylwestrze w Kokotku! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.