28 stycznia| Wspólnota

Zimowe warsztaty gitarowo-wokalne

Zapraszamy serdecznie na 1 edycję zimowych warsztatów gitarowo-wokalnych organizowanych w MDK Bogucice-Zawodzie przy ul. Markiefki 44A. „I katowickie warsztaty gitarowo-wokalne” […]

Zapraszamy serdecznie na 1 edycję zimowych warsztatów gitarowo-wokalnych organizowanych w MDK Bogucice-Zawodzie przy ul. Markiefki 44A.

„I katowickie warsztaty gitarowo-wokalne” odbędą się w dniach 11-14 lutego 2019 w godzinach popołudniowych od 16.00 do 19.00. 11 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich na koncert inauguracyjny warsztatów wykonany przez wykładowców- śląskich artystów muzyków- oraz krótkie spotkanie organizacyjne z uczestnikami. 12 oraz 13 lutego uczestnicy będą mieli szansę uczestniczyć w zajęciach grupowych: gry na gitarze oraz zajęciach śpiewu. Przewidziano różne grupy pod względem liczebności oraz stopnia zaawansowania m.in. gitarową, gitarowo-wokalną i wokalną. Zajęcia poprowadzą profesjonalni pedagodzy, a zarazem czynnie koncertujący muzycy- wokaliści i gitarzyści.

Na liście wykładowców znajdą się dobrze znani z wakacyjnych wyjazdów muzycznych do Kluszkowiec:

gitara:

Piotr Kudełka- gitara klasyczna, jazzowa i rozrywkowa, improwizacja (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu konkursów w Polsce i zagranicą, nauczyciel dyplomowany w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach),

Jan Kudełka- gitara klasyczna (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu konkursów w Polsce i zagranicą, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej),

Jakub Kudełka- gitara klasyczna i akustyczna (absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursu gitarowego w Chorwacji-gitara elektryczna, nauczyciel gitary w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary w Gródkowie)

śpiew:

Maria Kudełka-Gonet (absolwentka londyńskiej uczelni Middlesex Uniwersity na wydziale wokalnym, wokalistka jazzowa)- zajęcia z emisji głosu, dykcji, pracy z mikrofonem

Wiktor Wyglądacz ( Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach- specjalista od pracy z zespołami wokalnymi, Chórzysta w Chórze Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego w Katowicach, nauczyciel w szkole muzycznej Yamaha w Katowicach)- zajęcia wokalne zespołowe, choreografia w zespole.

Podsumowaniem warsztatów będzie koncert finałowy, podczas którego widzom zaprezentują się uczestnicy zajęć solo oraz w zespołach. Koncert przewidziano dnia 14 lutego o godzinie 17.00. Wszystkie zajęcia jak i koncerty odbędą się w MDK Bogucice-Zawodzie w dziale Bogucice. Zajęcia mają charakter praktyczny i są ukierunkowane na rozwój zainteresowań muzycznych i artystycznych uczestników, a także na doskonalenie ich umiejętności artystycznych- wokalnych i gitarowych. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, zadać pedagogom pytania, zainspirować się, wymienić doświadczeniami, poszerzyć repertuar, a przede wszystkim stanąć na dużej scenie i zaprezentować publiczności swoje możliwości. W czasie zajęć grupowych uczestnicy będą pracować z pedagogami nad konkretnymi utworami, które sami wybiorą bądź nawet stworzą. Zajęcia są przeznaczone dla miłośników muzyki w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z rodzicami,opiekunami- zajęcia nie są półkoloniami! Uczestnicząc w zajęciach nawet jako obserwator także można się sporo nauczyć 🙂 To jedyne na Śląsku warsztaty dla gitarzystów, wokalistów i gitarzysto-wokalistów.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu miasta Katowice, zatem udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Zajęcia warsztatowe są otwarte. Każdy może dołączyć do zajęć w dowolnej chwili, jednak ze względu na konieczność przyporządkowania osoby do odpowiedniej grupy mile widziane są wcześniejsze zgłoszenia i zapisy.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 505-188-035.

Zapraszamy serdecznie!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.