12 marca| Wspólnota

NINIWA Katowice z bierzmowańcami w Kokotku

Okres Wielkiego Postu jednoznacznie kojarzy się z czasem rekolekcji – czyli okazją do tego by spojrzeć z pewnego dystansu na […]

Okres Wielkiego Postu jednoznacznie kojarzy się z czasem rekolekcji – czyli okazją do tego by spojrzeć z pewnego dystansu na swoje życie, relacje z ludźmi, a przede wszystkim, relację z Panem Bogiem. Bez wątpienia jest to także niezwykle istotny etap przygotowania kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W miniony weekend w Oblackim Centrum Młodzieży swoje rekolekcje przeżywała młodzież z katowickiej Koszutki. Towarzyszyli im członkowie NINIWY Katowice na czele z ojcem Maciejem Drzewiczakiem OMI, w sumie 145 osób. Motywem przewodnim rekolekcji była, a jakże by inaczej, biblijna historia Jonasza.

Pogłębianiu i odnawianiu wiary sprzyja poczucie wspólnoty a tą najłatwiej zbudować przez wspólną aktywność. Dlatego zaraz po przybyciu bierzmowańców Niniwici zaprosili ich do wspólnej zabawy, co pomogło przełamać poczucie niepewności przed tym co ich czeka – widocznym na twarzach wielu przybyłych młodych.

Po aktywnie spędzonej integracji przyszedł czas na konferencje i świadectwa, w których wspomniana wcześniej historia Jonasza posłużyła za podstawę do podjęcia refleksji nad Bożym planem względem naszego życia. Nad tym, że Bóg każdego z nas powołuje do życia pełnią i zależy Mu na naszym szczęściu. A to często my sami, tak jak Jonasz, pozbawiamy się go wybierając grzech i odwracając się od Boga.

Punkt kulminacyjny rekolekcji stanowiła Msza święta oraz poprzedzająca ją adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. To był dobry czas.

Łukasz Kurcius

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.