4 maja| Wiadomości

I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI

Konkurs ma na celu propagowanie postaci oblata-męczennika, o. Ludwika Wrodarczyka OMI, który był jednocześnie patronem szkoły gimnazjalnej w swoim rodzinnym […]

Konkurs ma na celu propagowanie postaci oblata-męczennika, o. Ludwika Wrodarczyka OMI, który był jednocześnie patronem szkoły gimnazjalnej w swoim rodzinnym mieście, Radzionkowie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat. Zasady uczestnictwa, termin nadsyłania prac, adres i regulamin znajdują się na stronie: KLIKNIJ

Jedną z osób zaangażowanych w przybliżanie postaci ojca Ludwika jest mgr Maria Kielar-Czapla. Po reorganizacji szkolnictwa w Polsce, zlikwidowano gimnazjum im. o. Ludwika Wrodarczyka OMI.

Wspaniale realizowała się Pani jako reżyserka przedstawień teatralnych z okazji Dni Patrona, więc rozumiem, jak wielka to dla Pani strata. Trochę mnie to zasmuciło, więc zaczęłam zastanawiać się nad tym, jak mogę pomóc w ocaleniu od zapomnienia sylwetki o. Ludwika. Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Możemy razem zorganizować wspaniałe wydarzenie dla dzieci i młodzieży: Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. o. Ludwika Wrodarczyka OMI. Konkurs będzie miał na celu promocję o. Ludwika Wrodarczyka na terenie całej Polski, pielęgnowanie pamięci o nim oraz krzewienie wartości, jakie pragnął przekazać światu. Tematyka konkursu będzie dowolna, jednak wiersze powinny nieść przesłanie zgodne z tymi wartościami – zaproponowała mgr Dagmara Nawratek, polonistka i poetka.

Zobacz [O. Ludwik Wrodarczyk OMI (1907–1943)]

Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Burmistrz Miasta Radzionkowa – dr Gabriel Tobor oraz Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. prof. UAM dr hab. Paweł Zając OMI. Konkurs wpisuje się jednocześnie w obchody jubileuszu 100-lecia obecności oblatów w Polsce.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie internetowej: KLIKNIJ

(pg/oblaci.pl)

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.