17 listopada| NINIWA Team

Premiera książki z wyprawy rowerowej NINIWA Team na Ukrainę

Już w sobotę 27.11 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędzie się premiera książki z wyprawy rowerowej NINIWA Team na Ukrainę.

Będzie to również okazja, żeby posłuchać opowieści piechurów z Gruzji. Na pewno pokażą też „kilka” zdjęć i premierowo pokażą film podsumowujący wyprawę. To zaostrzy tylko nasze apetyty na książkę, która jeszcze ciepła przyjdzie z drukarni. Oto jej fragment!

(…)Zakładamy obozowisko. Dla każdego kolarza przypada więcej niż jedna ławeczka. Szybko rozkładamy namioty. Śledzie wbija się ciężko, wiec niektórzy z nich rezygnują. Chłopaki bardzo pragną nam pomóc, ale rezygnujemy z kąpieli w stawie i szukamy gospodarza ze szlauchem. Po drugiej stronie stawu Tomek odkrywa rurę z lejącą się z niej wodą, więc mamy nawet wybór – kto co woli. Do kolacji siadamy w kółku na scenie. Niektórzy zaczynają pichcić jajecznicę. Całość zamyka się w dwóch menażkach. Nagle zrywa się silny wiatr i rozwiewa nasze zapasy. W oddali widać kłębiące się chmury deszczowe i strugi deszczu. Z taką perspektywą pędem biegniemy zamykać sakwy i mocować namioty. Niektóre już leżą, a śledzie nadal są uparte i nie chcą się wbijać. Na ratunek przychodzi Jędrek, który znalazł gdzieś kawałek sztachety.

Na to wszystko nadchodzi dwójka ludzi – dyrektorka tutejszej szkoły zawodowej z internatem i jej mąż, wójt tej miejscowości. Proponują nocleg pod dachem, w liceum. Jędrek jest załamany, przecież dopiero co skończył mocować namioty! Szybka narada wojenna, analizujemy za i przeciw… Na satelitach widzimy tylko jeszcze gorsze chmury. Nie ma co ryzykować. Zwijanie namiotów i pakowanie trwa 10 minut. Może zacznie nam starczać mniej czasu rano na ogarnięcie się?

Niczym pokonani rycerze schodzimy z pola walki do obozu, a prowadzi nas wójt. Magda niesie w ręce do połowy zrobioną jajecznicę. Druga jajecznica jedzie w sakwie. Górnik zwinął wcześniej flagę i teraz wiezie ją pod pachą niczym kopię do walki z przeciwnikiem. Tym razem jednak ustępujemy i nie walczymy z kaprysami pogody.(…)

16.00 Opowieści z wyprawy do Gruzji – piechurzy NINIWA Team z o. Dominikiem Ochlakiem
16.45 Premiera książki z wyprawy rowerowej po Ukrainie – rowerzyści NINIWA Team z o. Tomaszem Maniurą
18.00 Msza święta

A kiedy już nasycimy się wyprawami, przyjdzie czas na zabawę! Zapraszamy na andrzejki!

Andrzejki w OCM

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.